Yapı Kredi Play Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Ülkemizde kredi kartı kullanmayan kişi sayısı nerede ise yok denecek kadar az. Nakit para bulunmasa da alışveriş yapma imkanı sunulması, aylık vadeler ile kolay ödeme derken kişiler için en cazip harcama kanallarından birisi oldu. Fakat kredi kartı kullanımında dikkat etmeniz gereken ve göz ardı etmemeniz gereken önemli etmenlerden birisi de bilinçli harcama. İcra dairelerinde yer alan dosyaların nerede ise yarısından fazlası kredi kartı borçları ödememelerine bağlı olarak düzenlenmiş. Yapı kredi bankası da en çok kredi kartı kullanılan bankalar arasına yer alıyor. Eğer sizde bankaya ait Play kart kullanıcı iseniz ve artık kullanmak istemiyor, iptal işlemi hakkında bilginiz yok ise işte cevabı;

Play Kart İptal İşlemleri

Kredi kartı iptaliniz öncesinde herhangi bir borcunuzun olmadığına dair emin olmanı gerekiyor. Eğer ödeme yapmadığınız borcunuz var ise ilgili tutar ödenmeden kredi kartınızı iptal ettiremezsiniz. Taksitli alışveriş yaptınız ve vade süresinin dolmasına henüz birkaç ay var ise hepsini yani toplam taksitlerinizi bir anda ödemeniz de gerekmektedir. Aksi halde taksit ödemeleriniz bitene kadar yine kredi kartınızı kullanmak zorunda kalacaksınız. Kredi kartınızı iptal ettikten sonra taksit işlemlerinize devam etme gibi bir imkanınız söz konusu değil.

Kredi kartınızı iki farklı alternatif yolu kullanarak iptal edebilirsiniz. Bunlardan ilki size en yakın Yapı Kredi bankası şubesine gitmek. Şubeye gittiğiniz de sıra almanız gerekebilir ve bu da zaman kaybı yaşamanıza yol açacaktır. Hatta bazı durumlarda şubede dilekçe yazmanız ve bununla iptal talebinde bulunmanız istenebilir. Diğer yol ise günün her saati hafta içi ya da hafta sonu önemli olmaksızın daimi hizmet veren telefon bankacılığını aramak.

444 0 444 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilciniz neden kartı iptal etmek istediğinizi sorduktan sonra işleminizi tamamlayacaktır. En son kart iptalinizin gerçekleştiği tarafınıza iletilecektir. Dilerseniz ilerleyen zamanlar da tekrar başvuru yaparak kredi kartınızı kullanıma açtırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir