Yurtdışından Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartı kullanmak bazen tek başına büyük bir sorun olabilirken doğru kullanıldığında ise alışverişlerimizi yapmaya yarayan bir numaralı araç olarak görülebilmektedir. Birçok kişi sık sık yurt dışlarına gitmektedir. Gerek iş amaçlı gerekse eğlence amaçlı olarak pek çok yerde alışveriş yapmaktadır. Ancak güvenlik gerekçesiyle çoğu kişi cebinde nakit para tanımak istemez. Bu sebepten ötürü bankamatik kartlarına ya da kredi kartlarına başvurmaktadır.

yurtdışından kredi kartı almak
yurtdışından kredi kartı almak

Türkiye’ de aldığınız kredi kartlarını bankaların sunmuş oldukları avantajlar sayesinde yurt dışında da kullanmanız son derece mümkündür. Bunun için belirli şartlar olsa da Türkiye’ de yaşayan birinin doğrudan yurt dışındaki bankalardan kredi aması biraz zor alacaktır. Her banka kredi kartı ya da kredi vereceği müşterinin bilgilerini inceleyerek kredi alıp alamayacağı konusunda bir ön izlenimde bulunur. Bu sebepten ötürü yurtdışından kredi kartı almak istiyorsanız bir bölgede düzenli yaşamalı, borçlarınızı düzenli ödemelisiniz.

Amerika- ABD’den Kredi Kartı Alma

Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ nden bir kredi kartı almak istiyorsanız bu işlem 3 aşamada gerçekleşecektir. Banka doğrudan kredi kartı vermez. Ancak 6 aylık ya da daha fazla süreyle ikamet edecekler içi bir debit kart olan ‘security card’ alınması uygundur. Karta olan borcunuzu düzenli bir şekilde ödeyebilirseniz 6 ay sonra kredi kartı başvurusu yapma hakkınız doğar.

İngiltere’den Kredi Kartı Alma

İngiltere’ de de durum bir nevi aynı şekilde işlemektedir. Banka, ‘credit history’ adı verilen geçmiş borçlarınızı incelemeye almakta ve müşterisine bu şekilde kredi imkanı sunmaktadır. Current Account adı verilen Türkçe’ siyle vadesiz hesap olarak yorumlayabileceğimiz bir kart çeşididir. Kartı almak zordur, ancak alınınca birkaç ay sonra banka sizi potansiyel kredi müşterisi olarak görür. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kısa bir süre içerisinde kişisel kredi çekmeye, ya da ev kredisi çekmeye fırsatınız olabilir. Bunun dışında İngiltere’ den sadece bir debit kart özelliği taşıyan tasarruf hesapları da açabilir ve bir süre bankanın müşterisi olma yoluna gidebilirsiniz.

Almanya’dan Kredi Kartı Alma

Almanya’ da da sistem aynı şekilde işlemektedir. Banka geçmişinizin olması için bankanın bir süre müşterisi olmak gerekmektedir. Kısa vadede yurt dışında olacaklar için kredi kartı almak önerilmez.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir