Zingat Yaşam Kalitesi Skoru Nedir? Nasıl Artırılır?

Zingat Nedir?

Zingat, Türkiye’de hizmet veren bir emlak sitesidir. Siteye üye olan bireylerin yaşam kalitelerini değerlendirerek, taşınmaz yatırımlarını ne şekilde yapabileceklerini tanıtmaktadır. Bu hizmeti YaşamSkor uygulaması ile yapmaktadır. Evinizin, iş yeriniz ve sosyal hayatınız ile ilgili bilgiler ile değerlendirmeler yaparak gayrimenkul yatırımlarınızı yönlendirmektedir. Bu site sayesinde taşınmaz alım satım işlemlerinizi veya kiralamak istediğiniz gayrimenkul işlemlerini en kolay ve en mantıklı şekilde yönlendirmeler ile yapmanızı sağlamaktadır.

Zingat Yaşam Skor Kalitesi Nedir?

Yaşam Skor uygulamasının yaşam kalitenizi değerlendirmekte kullandığı not gruplandırması 0 ile 100 arasında bir değerlendirmeden geçmektedir. Yaşam Skor, yaşadığınız ilin nüfus ve bina yoğunluğu, ildeki hava kirliliği, çevrede bulunan parklar, ulaşım yolları, alışveriş noktaları, restoranlar, park yerleri ve otoparklar, yeşil alan miktarı, yürüyüş yapabileceğiniz alanlar, çevredeki binaların kira ve satış ücretleri, il içerisindeki maliyetleriniz gibi birçok bilgileri dikkate alarak oturduğunuz alan ve çalıştığınız iş yeri arasında hesaplamalar yapmaktadır. Tüm bunlar dışında arkadaş ortalamanız, gezdiğiniz yerler, sosyalleşme sağladığınız mekanlar, en çok gittiğiniz ve en çok zaman geçirdiğiniz yerlerde değerlendirmeye alınıyor. Aynı zamanda bahsedilen bu alanlar çerçevesinde ne kadar hızlı ve kolayca hareket edebildiğiniz değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeler sonucunda ortaya bir analiz çıkıyor. Ve bu analiz ile sizin Yaşam Skorunuz ortaya çıkıyor. Bu Yaşam Skorunuz 100’e ne kadar yakınsa o kadar kaliteli bir yaşam sürdüğünüz manasına gelmektedir. Uygulama içinde gerçekleşen tüm bu değerlendirmeler ve analizler sonucunda, en doğru gayrimenkül seçiminizi yapmanız sağlanıyor. Bu uygulama ülkemizde ilk ve tektir. Şu anda yalnızca İstanbul’da uygulanmaktadır. Fakat ülke geneline bunu yaymak hedeflenmektedir. Ankara, İzmir, Kocaeli, Adana, Bursa, Antalya, Aydın ve Muğla’da çalışmalar devam etmektedir. Çalışmalar tamamlandığında Yaşamskor uygulaması bu şehirlerde de kullanıma açılacaktır.

Zingat Yaşam Skoru Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Eğer Yaşam Skor kalitenizi arttırmak istiyorsanız, size verilen değerlendirmelere göre hareket etmeniz gerekmektedir. Size verilen yönlendirmeler, yaşayış tarzınıza göre ve çevrenize göre değerlendirildiği için size önerilen gayrimenkul ve çevresi sizi memnun edecek düzeyde tercih edilmiştir. Tüm bu yönlendirmeler sonucunda kişinin yaşam kalitesi arttırılmak hedeflenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir