Ziraat Bankası ATM’den Tapu Harcı Yatırma

Bankalar aracılığı ile yapılmakta olan hemen hemen her işlemi artık bankamatikler ile de yapma imkanımız bulunmakta olup bunlar arasında resmi ödemeler de yer almakta ve hayatımızı kayda değer derecede kolaylaştırmakta ev bir o kadar da düzene sokmaktadır. Bu konuda en çok yapılan işlemlerden biri de bahsi geçen yöntem ile tapu harcı ödemesi yapmak olmakta ve pek çok kişi Ziraat Bankası ATM’den tapu harcı yatırma seçeneğini tercih etmektedir. Bu işlem ile ödeme yapmak isteyen kişiler için de nasıl yapılacağına dair bilgi vermek faydalı olacaktır.

ATM’den Tapu Harcı Nasıl Yatırılır?

Bir gayrimenkulü kendi üzerimize alma işlemi yapacağımız zaman yapmak zorunda olduğumuz ödemelerden biri de tapu harçları olmaktadır. Bu aşamada resmi kurumlara giderek ödeme yapmak da mümkün olsa da bu seçenek hem zaman hem de iş gücü kaybına neden olmaktadır. Yapılacak olan en mantıklı ve en avantajlı ödeme seçeneği ise banka ATM’leri ile aracılığı ile gerçekleşmekte ve bu sayede bahsi geçen işlemi dakikalar içerisinde halletmemiz mümkün olmaktadır.

Bu ödeme işlemini yapmak için ilk olarak kendinize en uygun bir Ziraart Bankası bankamatiğine gitmelisiniz. Daha sonra ise kartsız işlem yapmak için direk olarak giriş tuşuna basmalısınız. Bundan sonra karşınıza yeni bir menü açılacaktır. Buradan da ödemeler bölümünü seçmelisiniz. Daha sonra açılacak olan ekran üzerinden  tapu harcı yatırma sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek bir sonraki işleme geçebilirsiniz.

Bundan sonra ise yapmanız gereken işlem gerekli bölmeye ödeyeceğiniz tutardaki parayı yerleştirmenizdir. (Bu aşamada seçtiğiniz bankamatiğin ödeme yapma özelliği olanlardan olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yalnızca bu işlemi değil ATM’ye para girişi sağlayacak her türlü işlemi yapamazsınız.) Paranızı yerleştirdikten sonra cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki parolayı girerek işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha sonra eğer var ise para üstünüzü de almalısınız. Son olarak yaptığınız işleme dair makbuzunuzu da almak sizin için faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir