Ziraat Bankası Avuç İçi İle Bankamatik Kullanma

Gün geçmiyor ki, teknolojik gelişmelere bir yenilik eklenmesin. Özellikle bankacılık işlemlerimizi o kadar gelişmiş ki, oturduğumuz yerden tüm işlemlerimizi rahatlıkla yapabiliyoruz. Bankaların şubelerine gidip sıra beklememize artık gerek kalmadan cep telefonlarımızdan bile istediğimiz yerde ve zamanda yapabiliyoruz.  Bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için gerek bankacılık sistemlerine, gerekse ATMlerine daha güvenli ve daha hızlı sistemler geliştirmekteler.  En çok şikayetlerden biri olan müşteri hizmetlerine bağlanma zamanını bile sesli tanıma sistemi sayesinde çözüme kavuşturdular. Ama bunlardan en yenisi olanlardan birisi Ziraat Bankası’nın ATM lerinde uyguladıkları avuç içi tanıma sistemi. Özellikle   yaşlı kişilerin ATM lerdeki işlemlerini yapmaları çok zor olmaktadır. Hatta başkalarının yardımı ile ancak işlem yapabilmektedirler. Bunun için büyük kolaylık diyebiliriz. Parmak izi tanıma sistemi daha önce çıkmıştı ama, avuç içi sistemi daha yeni.

Ziraat Bankası kredi kartınız var ya da bankartınız var ama evde unuttunuz. İşte bütün bu sorunlar düşünülerek yapılmış bir sistem. Yanınızda kartınız olmasa bile tüm işlemlerinizi avuç içi sistemi olan tüm ATM lerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Şu anda tüm ATM lere uygulanması bir sistem değil. Ama yavaş yavaş hepsine zamanla uygulanacaktır. Avuç içi sistemini kullanmak için ilk önce şubelerden tanımlama yaptırmanız gerekmektedir. Bu tanımlamayı yaptırdıktan sonra, kartsız ve şifresiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. ATM lerden tanımlama yaptırırken, elinizin çok gergin bir şekilde göstermeyi unutmayın. Yoksa sistem tanımakta zorlanabilir. Böyle bir mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, tanıma sistemindeki gibi avucunuzu göstermeniz gerekecektir.

Ziraat Avuç için ATM Olan Yerleri Nasıl Bulurum?

Ziraat Bankası’nın avuç içi tanım sistemi olan ATM leri dediğim gibi her yerde daha uygulanmaya konmamıştır. Bu nedenle nerelerde olabileceğini, hangi il ve ilçe de oturuyorsanız, internet üzerinden listesine bakabilirsiniz. Böylelikle aramak zorunda kalmazsınız. Ya da 0850 220 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz konu hakkında yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir