Ziraatbank Sanal Pos Başvurusu

İnternet üzerinden hizmet ve ürün pazarlayan firmalar müşterilerinden kredi kartı ile tahsilat yapmak için sanal pos kullanmaları zorunludur. Bu yüzden bankaların sanal pos ürünlerinden yararlanarak müşterilerine kredi kartı ile alışveriş imkanı sunabilmektedir. Ziraat Bankası’da sanal pos ürününü müşterilerine sunan bankalar arasındadır. Ziraat Bankası sanal pos başvurusu yaparak alışveriş sitenizden kredi kartı ile tahsilata başvurabilirsiniz.

Sanal pos diğer poslara göre farklılıklar göstermektedir. Öncelikle sanal pos bir yazılımdır. Bankalar tarafından özel olarak geliştirilen bu poslar internet üzerinden yönetilmektedir. Kolay bir şekilde sanal pos hesaplarınızı yönetebilir ve müşterilerinize kredi kartı ile alışveriş imkanı sunabilirsiniz. Sanal pos yazılımları üst düzey güvenlik çerçevesinde oluşturulmaktadır. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması ve güven probleminin ortaya çıkmaması için her türlü önlem alınmıştır. 3D şifreleme özellikle son zamanlarda en güvenilir sanal pos kullanma şeklidir.

Ziraat Bankası sanal pos başvurusu yapmanız içinde alışveriş sitenizin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle alışveriş sitenizin Türkiye Cumhuriyeti’nin yasaları gereğince yasak olan hiç bir ürün ve hizmeti vermemesi gerekmektedir. Bu tür ürün ve hizmet sunan firmalar alışveriş siteleri için Ziraat Bankası sanal pos ürününden faydalanamamaktadır. Ayrıca sitenizin bazı sertifikalara da sahip olması gerekmektedir. Özellikle SSL sertifikasına sahip olması şart koşulmaktadır.Bu şartların yanı sıra web sitenizde ürünleriniz hakkında da detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Müşterinin ürün hakkında bütün bilgiye sahip olması gerekir. Firmanızın müşteri hizmetleri servisinin numarası ve firmanın gerekli adresleri web sitesinde belirtilmelidir. Ürün ve hizmetlerin söz konusu iade, iptali gibi durumlarda nasıl bir prosedürün izleneceği hakkında da gerekli bilgilerin web sitesinde bulunması gerekmektedir.Bu özellikleri taşıyan her alışveriş sitesi Ziraat Bankası sanal poslarına, bankanın herhangi bir şubesinden başvurusunu gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir