Acil Para Lazım Ama Bankalar Kredi Vermiyor

Hayatımızda bazen her şey istediğimiz gibi gitmez.Hayatımızda ansızın olan beklenmedik olaylar bazen bizi zor durumlara sokabilir ve acil nakit ihtiyacımız doğabilir. Eskilerde kapı komşunuzdan, akrabanızdan hiç bir  koşul şart aranmadan alabileceğin borç paralar artık yerini bin bir şart ile bankalardan almaya çalıştığın kredilere bıraktı.

Bana Para Lazım Bankalar Neden Vermiyor

acil-para-ihtiyaci
acil-para-ihtiyaci

Ancak bankalardan kredi almak o kadar kolay değil. Öncelikle geçmişten bugüne tüm banka kayıtların düzgün olacak,bütün yaptığın ödemeler düzenli olacak yada en az bir bankadan kredi kartı kullanmış olacaksın eğer hala daha suya sabuna dokunmamış hiç bir bankaya uğramadıysanız oda olmuyor.Bunlara bağlı olarak kredi verirken bankaların kredi kayıt bürosu aracılığı ile sorgulama yaptığı kredi notun yeterli olacak,gelir düzeyin çekebileceğin krediyi ödemeye yeterli olacak.

Tüm bunları bir arada bulmak artık Türkiye şartlarında yaşayan bireylerde pek mümkün olmamaktadır. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre bankalardan kredi çekebilmek için en az 1300-1400 arası olması beklenen kredi notu neredeyse %50 olarak bu oranın altındadır.Hal böyle olunca insanlar bankalardan umudunu keserek acil nakit ihtiyaçları için başka yollar aramaya başlamaktadır.


Bilgi: Acil para lazım nerden bulabilirim


Peki nedir bu başka yollar;

Eğer elinde satılabilecek bir gayri menkulu varsa sorun yok.Ama yoksa mecburen başka başka yollar aranır ve bulunur.Artık günümüzde bireylerin nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabilecek evrak veya kefil istemeyen kredi kayıt bürosu sorgulaması yapmayan finansal destek kurumları bulunmaktadır.Bu firmalar sayesinde bireylerin acil ihtiyaçları giderilebilmektedir.Genellikle internet üzerinden kurulan bu tür destek firmalarının akıbeti konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir