Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı

Acil nakit ihtiyacınızı çözüme kavuşturmak için banka kredisine başvuru yaptınız da iki farklı onay aşaması sizleri bekliyor. Parayı alarak gereksinimlerinizi karşılamak için her iki onayında banka tarafından verilmiş olması gerekiyor.

Kredi Onay Aşamaları

İlk olarak karşımıza ön onay basamağı çıkıyor. Banka şubesine giderek ya da internet üzerinden online başvuru yaptığınız da kredi notunuz incelenir. Geçmiş dönem kredi ya da kredi kartı ödemeleriniz düzenli ise hakkınız da herhangi bir yasal takip başlatılmamış ise, icra uygulamasına tabi tutulmadı iseniz bankadan kolay ön onay alabilirsiniz.

Kredi Ön Onay Nedir?

İkinci aşamada ise gelir durumunuz, SSK prim ödeme düzeniniz incelenir iken bankaya bazı evrakları sunmanız gerekmektedir. Eğer evraklarda ve sıraladığımız etmenlerde herhangi bir sorun olmaz ise ikinci onayı da alarak kredinizi kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda banka ön onay verse de ikinci aşamada sorunla karşılaşılınca kredinizi vermeyebilir. Bu ana nedene bağlı olarak ön onay aldığınız da kesinlikle kredim onaylandı şeklinde düşünce içerisine girmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir