Kredi Kartı İle Online Alışveriş

İnternet çağının gelişmesi ile Türkiye’de de yavaş yavaş da olsa insanlar online alışverişe alışmaya başladılar. İlk olarak online alışverişi otobüs firmalarının bilet satışları, firmaların uçak bileti satışları ile başlayarak online yolculuk marketlerin online alışveriş hizmetine kadar gelmiştir. İnsanlar market alışverişlerini de bilgisayarlarından sadece İnternete bağlanarak evlerinde,iş yerlerinde ya da bulundukları her hangi bir yerde iken ihtiyaçlarını hızlıca giderebiliyorlar ve aldıkları ürünler hızlıca kapıya teslim ediliyor.

Kredi Kartını İnternetten Online Alışverişe Açtırma

Yine tekstil firmaları,gıda firmaları ve daha sektörde ihtiyacınız olacak olan her şeyin satışının yapıldığı firmaların online hizmeti müşteri memnuniyeti sağlamak adına başlamıştır. Bankalara da gitmenize gerek kalmadı.Bankalar ayağınıza geldi,artık banka banka kredi kartı borcu ödemenize ya da kredilerinizi ödemeye şubeye gitmenize gerek kalmadı.Tüm bankacılık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Online kredi kartı ile alışverişin tadına varanlar, oturdukları yerden işlerini hallettikleri için bu kolaylığın tadını çıkarmaya başladılar. Tabi bir kesim insanlar da hala online alışverişe bir o kadar uzaklar.

 

      İnternet dolandırıcılarından dolayı online işlemlerin güvenli olmadığını düşünenler de hala günümüzde bir o kadar fazla olduğu biliniyor. Online alışverişlerde kredi kartı kullanımı olduğu için de kişiler dolandırıcılar sebebiyle bir çok zarara uğramıştır. Bunun önüne geçmek için de kredi kartı bilgilerinizin çalınmaması amacıyla kredi kartınız değil de İnternet üzerinden yaptığınız alışverişleriniz de sanal kart kullanmanız, tüm bankaların güvenilirlik için önerileri arasındadır.
       Online bankacılık hesabınıza girdiğinizde,sanal kart bölümünden sanal kart açmanız güvenliğinizi sağlayacaktır. Sanal kart hesabınıza alışveriş yapacağınız,alacağınız ürünler bedeli kadar limit de para aktarmanız yeterli olacaktır. Herkese açık olan İnternet erişimli yerlerde online alışveriş yapmamanız daha sağlıklı olacaktır. Dikkatli olduğunuz takdirde online alışverişleriniz sizlere vakit kazandıracak ve yorulmadan alışveriş yapmış olacaksınız.
Peki İnternet ile kredi kartınızla nasıl alışveriş yaparsınız?
Alışveriş yapacağınız siteye giriyorsunuz ve alacağınız ürünlerinizi sepete ekleyerek seçiyorsunuz sonrasında ödeme ekranı çıkacak olup, kredi kartı bilgilerinizi, kişisel bilgilerinizi, teslimat adresini belirterek işleminizi tamamlıyorsunuz. Alışverişinizi yaparken güvenilir siteler tercih etmeniz ve detay yazılarını, teslimat bilgileri ve kredi kartınızdan alınacak ödeme gibi konulara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir