Kredi Kartına Taksitle Altın Veren Kuyumcular

Hayatın akışı içerisinde atacağımız hemen her adımda bizi nakit ihtiyaçları.  Evlilik, sağlık, seyahat ve bunun gibi birçok yeni gelişme bize maddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Ancak her durumda kendi kendimize yetebilmek mümkün olmamakta, nakit ihtiyacında akla gelen ilk başvuru yeri bankalar ve onların kredi hizmetleri olmaktadır.

Ancak her kredi talebi istenildiği gibi sonuçlanmamakta, bazen geri çevrilmektedir. Böyle durumlarda ihtiyaç sahibi şahıs daha müşkül durumlara düşebilmekte para bulmak için farklı yöntem arayışları içine girmektedir. Aranan farklı yöntemler arasından bulunan bir diğer çözüm yolu ise kredi kartına taksitle altın alma yöntemidir. Kredi çekme olanağı olmayan veya kredi talepleri geri çevrilen kişiler kredi kartına taksitle altın alma yoluna başvurmakta, çözümü bunda bulmaktadırlar.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular ( İstanbul, Ankara, İzmir)

Kredi kartına taksitle almanın sunduğu kolaylık ise şöyle özetlenebilir; ihtiyaç sahibi şahıs kredi alamaz ve hatta krediye başvuramaz durumda ise uygun bir kuyumcudan kredi kartına taksit yaptırarak altın alır. Daha sonra ise aldığı altını bozdurup nakde çevirerek ihtiyacı için kullanır. Böylece nakit ihtiyacını gidermiş olur. Ödeme aşamasına gelecek olursak zaten altın, karta taksitle alındığı için şahıs rahatlıkla ödeme yapabilmektedir.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler

Bu sistem kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamakla birlikte yine kullanıcılar için önemli tehlikelere de sebebiyet verdiği görülmüştür. Altın satan kişi tefecilik yoluna gidip fahiş tutarda faizler koyup zaten zor durumda olan alıcının bu durumundan faydalanabilmekte ve bu mağduriyeti kötüye kullanıp kendi lehine çevirerek hak etmediği boyutlarda menfaat sağlayabilmektedir. Zaten zor durumda olan alıcı ise kendi sıkıntısını giderebilmek adına bu durumu normal görmekte ve sineye çekmek durumunda kalmaktadır.  Tüm bu sebeplerdendir ki devlet kısa bir süre önce kredi kartına taksitle altın satışını yasaklamış ve tefecilik boyutuna gelen bu istismarı durdurmayı hedeflemiştir. Ancak 2016 yılı itibariyle taksitle satışlar yoğun talepler üzerine tekrar serbestleşmiştir.

Kredi Kartı İle Altın Alınır Mı?

Sonuç olarak günümüzde ihtiyaç sahiplerine kredi kartına taksitle altın veren kuyumcular bulunmakta olup ihtiyaç duyan kişiler nakit taleplerini karşılayabilmek için bu kuyumculardan kredi kartına taksitle altın alabilmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir