Kredi Kartını Başkası Teslim Alabilir Mi?

Bankacılık sektörüne ait en önemli gelir kalemi niteliği taşıyan ürünler arasında yerini almakta olan kredi kartları gerek kullanım alanlarının çeşitliliği, gerek başvuru aşamasından kullanım aşamasına kadar olan kolaylık, gerekse başvuru aşamasının diğer ürünlere oranla oldukça kolay olması gibi nedenlerden dolayı bireyler ve işletmeler tarafından oldukça tercih edilmekte olan ve neredeyse hemen hemen herkesin cebinde bulunmakta olan bir ürün haline gelmiştir.

Günümüzde herhangi bir banka kurumuna müşteri statüsünde başvuruda bulunan ilgili başvuru şartları olumlu olan herkesin kredi kartı mutlaka vardır. Kişiye ait gelir düzeyi, mevcutta bulunan borçlanmasının az yada çok olması gibi kriterlere dikkat edilerek içerisine banka kurumu tarafından tanımlanmakta olan limit dahilinde neredeyse tüm işletmelerde alışveriş olanağı sağlamakta olan ilgili kartlar ile kolaylıkla nakit para kullanmayarak üstelik aldığınız ürün bedelini en az 3 en fazla 6 aya kadar taksite bölerek alabilme olanağına sahip olmaktasınız.


Soru Cevap: Kredi Kartım Adresime Gelmedi Kuryeye Nasıl Ulaşırım?


Tüm bu olanaklara sahip olabilmek adına öncelikli olarak herhangi bir banka kurumuna başvuruda bulunarak her bankanın kendine ait formatta hazırlamış olduğu kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili formun ve kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisinin ilgili kuruma ait genel müdürlük merkezi kredi kartlar birimine onaya sunulması sonrasında onaylanan kredi kartları basım aşamasını geçtikten sonra banka kurumlarının anlaşmalı bulunduğu kurye net, aktif kurye gibi dağıtım acenteleri aracılığı ile başvuruda bulunan kişiye ait ikametgah adresine yada talebi doğrultusunda ilgili banka şubesine teslim edilmektedir. Ancak banka yetkilileri dışında herhangi birinin başka bir kişiye ait kredi kartını teslim alabilme yetkisi bulunmamaktadır. Bu durum kesinlikle büyük bir suç unsurudur.

Kredi Kartının Başkasına Teslim Edilmesi

kuryenet
kuryenet

İlgili kredi kartları her ne kadar kurye aracılığı ile kapalı zarfta ve şifresiz olarak gelmekte olsa bile yinede özellikle ülkemizde dolandırıcılık eylemlerinin bu denli artması neticesinde getirilmekte olan güvenlik önlemleri kapsamında bir başka kişiye ait kredi kartının kişinin kendisi dışında herhangi birisine yapılması dolandırıcılığa açık bırakılmış bir kapıdır adeta. Çekilmekte olan maddi sıkıntıların insanlara olan güveni de zedelemesi ile birlikte artık kişiler neredeyse kendi ailesinde bulunan insanlara bile güvenmemekte ve kartının kimsenin eline geçmesini istememektedir.

İlgili kartın banka şubesine teslimi sırasında ise imza karşılığı banka personeline teslim edilen kart geldiğinde hemen kart hamili telefon ile aranarak şubeye gelmesi ve kartını teslim alması adına uyarılmaktadır. Şubeye gelen kişiye ilgili kredi kartı kimlikle kontrolü yapılıp kimlik fotokopisi alınarak ve kredi kartı teslim tutanağı adı altında bulunmakta olan matbu formdaki gerekli bilgiler doldurulduktan sonra kişinin kendisine imzalatılarak gerekli imza kontrolleri de banka görevlisi tarafından yapıldıktan sonra teslim edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir