Kredi Kartım Adresime Gelmedi Kuryeye Nasıl Ulaşırım?

Kişiler kredi kartı kullanmak amacıyla istedikleri bankaya başvuru yapabilmektedir. Tüketicilerin bankalara yaptıkları başvuru olumlu olarak değerlendirilirse bankalar tüketicinin belirlenmiş olan adresine kargo vasıtasıyla kredi kartınızı aktif edilmemiş bir şekilde gönderirler. Başvurunun olumlu olarak değerlendirilip değerlendirilip değerlendirilmemiş olduğunu müşterinin takip etmiş olması gerekmektedir. Bu bankayı bizzat aramakla olabileceği gibi internet üzerinden de olabilmektedir. Bazı bankalar kredi kartı başvurusunun sonucunu da size sms yoluyla iletebilmektedir. Bu durumda önemli olan bankaya iletişim bilgilerinizi doğru şekilde vermeniz olacaktır.

Kredi Kartı Kurye Sorgulama

kuryenet
kuryenet

Olumlu olarak değerlendirilmiş ancak bankanın verdiği tarih süresince elinize ulaşmamız kartlar için pek çok olumsuzluk olabilir. En büyük sebep adres bilgilerinizin yanlış olması olacaktır. Bankalar kredi kartı başvurusu sırasında size bir form doldurmaktadır. Bu forumda vermiş olduğunuz bilgiler daha sonra bankanın veri tabanına işlenmektedir. Veri tabanındaki iletişim bilgileri doğrultusunda kredi kartınız vermiş olduğunuz adrese gitmiş olabilir.

Diğer bir seçenek de kuryedeki hata olabilmektedir. Kurye adrese gelmiş ancak kişiyi bulamamış olabilir bu durumda kurye merkeze geri gönderilir ve burada bir süre daha beklenir. Müşterisi tarafından teslim alınmayan kartlar belirli bir süre sonra görevliler tarafından imha edilirler.

Kuryeye Verilen Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Bütün bu süreçler dışında diğer bir olumsuzluk da bankanın kartı bastırma süreçlerinde hata yapmasıdır. Bazen banka kartı kuryeye teslim etmekte hata yapabilmektedir. Bazı durumlarda da kartlar kuryeye verilmez. Müşterinin kartını direkt olarak banka şubesinden almış olması gerekmektedir. Bu süreçte banka, daha önce bankaya vermiş olduğunuz iletişi bilgilerinden yola çıkarak sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza bir sms göndermektedir. Bu sms te kartınızın hangi kurye firmasıyla anlaşmalı olarak tarafınıza teslim edileceği ve bunun hangi tarihler arasında olacağı yer alır. Mesaj doğrultusunda kurye firmasının ismi ve iletişim bilgileri de yer alır.

Kredi Kartım Kuryede Ama Gelmedi

Adresinize ulaşmayan kartınızı kurye firmasını arayarak doğrudan nerede olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, bankanın çağrı merkezlerini arayarak da hangi şubeyle anlaşmalı olduklarını öğrenebilir ve aldığınız numarayla kurye firmasını arayabilirsiniz. Kuryede uzun süre kaldığını düşündüğünüz kartı iptal edebilir, yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz.

KURYENET İLETİŞİM

Kuryenet çağrı merkezi

0212 444 93 93 ve 0850 222 93 93

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir