Senetle Kredi Veren Kuyumcular ( İstanbul, Ankara, İzmir)

Ticari hayatımız da karşımıza çıkan senet ile yapılan alışverişlerin prosedürünü az çok herkes biliyor. Son zamanlar da senet sadece alışverişler de değil kredi sisteminde de karşımıza çıkmaya başladı. Bankalardan kredi almanız için belirlenen şartların tamamını eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Finansal notunuz düşük olmayacak yani geçmiş dönem gerek kredi gerek ise kredi kart ödemelerinizi zamanında gerçekleştirmiş olmalısınız, aylık net gelir sahibi olacaksınız ve SSK prim ödemeleriniz de yatırılıyor olacak. Bu şartları yerine getiremeyen kişiler banka kredisi kullanamadığından senetle krediye yönelmeye başladı. Bu şekilde çalışan binlerce kuyumcu var ülkemizde.

Senetle Kredi Nedir, Şartları Nelerdir

Her ne kadar bankalara benzer şartlar ile gündeme gelmese de senetle kredi kullanımında da yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. Kişiler tarafınıza verdikleri paranın geri ödemelerini garanti altına almak istemektedirler. Bu ana nedenle de sizden kefil ya da ipotek isteyebilirler. Eğer ödemelerinizi zamanında yapar iseniz herhangi ek sorun ile karşılaşmazsınız. Fakat yapmazsanız ipotek gösterdiğiniz malınız icra kanalı ile sizden alınarak satışa sunulabilir.

Kredi ( Para ) Veren Kuyumcular


www.senetlealtin.com adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Banka kredisinde olduğu gibi alacağınız parayı aylık vadelere bölerek ödeme imkânınız var. Vade sayınız ile imzaladığınız senet sayısı eşit olmalıdır. Her ödeme sonrasında da karşı taraftan senetinizi almayı unutmayın. Her ne kadar sabit oranlar da olmasa da alacağınız parayı yine belirli bir faiz oranına bağlı kalarak ödemeniz gerekmektedir.

İnternet Sayfası: Senetle Borç Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler

Son olarak bu senetle para veren kuyumculara nasıl ve hangi kanaldan nasıl ulaşabileceğiniz hakkında da kısa bir bilgi verelim. Günümüzün teknoloji çağı olması bu alanda da kolaylık sunuyor. İnternet üzerinden araştırma yaparak iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz. Fakat öncesinde çalışmaya karar vermeden kısa bir araştırma yaparak çalışacağınız kişilerden emin olun. Maalesef her sektör de olduğu gibi bunda da kötü niyetli dolandırıcı kişiler olabiliyor. Maddi sorunlarınızdan kurtulmak ve rahatlamak isterken kendinizi daha ciddi problemler içerisinde bulmayın. İlgili numaralardan ulaştıktan sonra daha detaylı görüşebilir ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir