Beko Yazar Kasa Pos Kredi Kartı Çekimi İptali

Piyasada kullanılmakta olan pek çok farklı yazar kasa pos cihazı mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen marka Beko  olmaktadır. Bu sebepten dolayı bu cihaz ile alakalı olarak bilgi almak istenen pek çok farklı konu bulunmakta ve bunlardan biri de Beko yazar kasa pos kredi kartı çekimi iptali olmaktadır.  Bu işlemi nasıl yapacağını bilmeyen pek çok kişi bu konuda sıkıntılar yaşamaktadır.

Beko Yazar Kasa Pos Kredi Kartı Çekimi İptali Nasıl Yapılır?

Bahsi geçen bu işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile takip etmeniz yeterli olacaktır.

A. İlk olarak kullanmakta olduğunuz Beko yazar kasa pos cihazınızın üzerinde mevcut olan kırmızı renkli iptal tuşuna basmanız gerekmektedir.

B. Bundan sonra ise iş yerinize ait olan şifreyi girmelisiniz. Bu şifre işleminden sonra ise yeşil renkli olan giriş tuşuna basmayı unutmamalısınız.

C. Girmiş olduğunuz şifre kabul edildikten sonra ise gerçekleştirdiğiniz ve de hali hazırda iptal ettirmek istediğiniz işlemin kodunu girmeniz talep edilmektedir. Bu işlem kodunu ise kart slibi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ç. Bundan sonraki aşamada yine adı geçen cihaza iptal işlemi yapacağınız kartı okutmalısınız.  Daha sonra da iptal edilecek olan işlemi seçmelisiniz. Bunun için pos cihazı sizden karta ait şifreyi isteyecektir. Bu sebepten dolayı müşterinizden kart şifresini girmesini istemelisiniz.

D. Şifre giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra iptal sürecini tamamlamış olmaktasınız.

E. Bundan sonra ise yazar kasa pos cihazınızdan iki adet kart slibi çıkacaktır. Bunlardan ilki iş yerine ya da dükkana ait olmaktadır. Diğerini ise müşterinize vermeniz gerekmektedir.

Bu şekilde yapmış olduğunuz her türlü satış işlemini son derece kolay bir şekilde iptal etme imkanınız mevcut olmaktadır. Ancak bilmelisiniz ki bu yöntem yalnızca gün sonu işlemi yapmadığınız satışlarda geçerli olmaktadır. Başka bir deyiş ile aynı gün içinde yapacağınız iptal işlemi için geçerli olmaktadır. Eğer gün sonu işlemi yaptı iseniz bu aşamada satışı iptal etmek için bankanızı aramanız gerekecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir