Ön Ödemesiz Kredi

1980’li yıllardan bu yana gelişme gösteren banka ve finansal işlemler, bugün artık yepyeni boyutları ile bizlere yeni hizmetler sunmaktadır. O kadar ki günümüzde neredeyse nakit para kullanan kalmadı diyebiliriz. Zira dünyada dolaşımda olan para miktarına baktığımız zaman, bu gerçek ile daha da yüzleşiyoruz. Peki, bu durumun bizlere nasıl bir dönüşü olur, öncelikle buna bakmamız gerekir.

Dünyada dolaşımda olan nakit paranın az olması, bizlere kredi kartı gibi bir icadın ne kadar sık kullanıldığını gösterir. Aynı zamanda banka kartlarımıza yatırdığımız paralar üzerinden alışveriş yaptığımızın da bir kanıtıdır. Hal böyle olunca, aylık planlarımız asla ay sonu ile uyuşmaz. Harcamayı düşündüğümüz paralar ile harcadığımız paralar eşit olmaz. Haliyle Türkiye’deki ailelerin yarısından fazlası denk bir bütçeye sahip değildir.

Kredi Alma Şartları

Ayın sonuna harcayabileceği bir parası kalmayan ailelerin paraları genelde borç ödemelerine gitmektedir. Borç ödemelerine giden bir bütçeniz varsa, yapmanız gereken ilk şey, borcunuzu kısa yoldan kapatarak daha uygun bir ödeme planına geçmektir. Elbette bunun da tek yolu, bankadan kredi almak gibi görünüyor.

Bankalardan kredi alabilmeniz için önünüze sunulmuş şartlara uyum sağlamış olmalısınız. Yani bu şu demek; gerçekten de bütçeniz ay sonunu karşılaşmıyorsa, zaten ödemeleriniz de düzenli değildir. Dolayısıyla düzenli olmayan ödemeler ile bankalardan kredi çekme ihtimaliniz olmayacaktır. Çünkü zaten kredi notunuz oldukça düşüktür. Ama derseniz ki, bankalar haricinde kredi alabileceğimiz bir kuruluş bulmak istiyoruz; elbette bu durumda işler değişir. Bankalar dışında da kredi alabileceğiniz kuruluşlar bulunmaktadır. Finans kuruluşu adını verdiğimiz bu firmalar sizlere bankalar gibi kredi vererek, bütçenize uygun ödeme planı sağlamaktadırlar.

Ön Ödemesiz Kredi Nedir?

Siz değerli müşterilerine kredi sağlayan finans kuruluşlarından bazıları, sizlere kredi vermek için bazen peşinat isteyebilirler. Burada bahsedilen peşinat, krediyi sizlere vermeden önce ödenen bir peşinattır. Ödenen bu paranın isminin illa peşinat olmasına da gerek bulunmamaktadır. Yani banka dışında herhangi bir finans firmasından bir kredi almak istediğinizde, kredi elinize geçmeden önce sizlerden temin edilen her para bir ön ödemedir. Adı ister peşinat olsun ister belge bedeli bu pekte yasal bir işlem değildir.

Ön ödemesiz senetle kredi
Ön ödemesiz senetle kredi

Genellikle ön ödeme talep eden firmaların birçoğu, müşterilerini çok daha fazla mağduriyete sürüklemektedir. Ve haberlerde de gördüğümüz güvenilir olmayan, dolandırıcı şeklinde nitelenen firmaların geneli, kredi öncesi ön ödeme talep eden firmalardır.

Ön Ödemesiz Kredi Almak İstiyorum

Eğer sizlerin de bankalardan kredi alabilecek bir durumunuz yoksa ya da herhangi bir sebeple bir finans kuruluşundan kredi almak istiyorsanız, tercihiniz ön ödemesiz kredi veren bir firmadan yana olmalıdır.

Ön ödemesiz kredi almak istediğinizde ulaştığınız bu firmalar, sizlerden genel bilgilerinizi talep eder. Bu bilgiler sayesinde sizlere en uygun ödeme planı çıkartılır. İstenilen bilgiler arasında kredi notunuz, aylık geliriniz ve aylık olarak ödeyebileceğiniz taksit tutarı vardır. Aynı zamanda kredi almak için istediğiniz taksit miktarı da bu durumda önemli bir bilgidir. Sizler bu bilgileri firmalara ulaştırdığınızda, firma personeli ciddi bir çalışma içine girer. Bu çalışma sayesinde sizlere ne şekilde, nasıl, kaç taksit ile kaç liralık vadeler ile kredi verebileceklerini araştırırlar. Çıkardıkları bu plan sizlere sunulur. Sunulan bu plan üzerinden sizler ile uzlaşma sağlanmaya çalışılır. İşler bu raddeye geldiğinde sizlerde eğer daha güzel bir fikriniz varsa, firmalara sunabilirsiniz.

Ön ödemesiz senetle kredi
Ön ödemesiz senetle kredi

Ortak bir fikir alışverişi sonrasında kararlaştırılan planlar hayata geçirilmeye başlanır. Talep ettiğiniz kredi sizlere verilirken bir senet ve gerekirse sözleşme yapılır. Bu senette kararlaştırılan her şey yer almaktadır. Aynı şekilde sözleşme de talep dâhilinde yapılır ve maddeleri de yine fikir birliği ile oluşturulur. Kredi sizlere verildikten sonra tüm araştırma ve işlem masrafları sizlerden temin edilir. Sizlere tavsiyemiz, firma ile irtibat kurduğunuzda her şeyi olabildiğince açıklıkla belirtmenizdir. Zira bu firmalar için en önemli şey, müşterilerinin memnuniyetidir. Aynı zamanda ödeyemeyeceğiniz bir senedi imzalamanız da sizler için mantıklı olmayacaktır. İşlemlerin hepsi senet gibi yasal belgeler üzerinden sağlandığı için ödeyemediğinizde yaptırımları da olacaktır. Zaten bu nedenle vadeler ve taksit tutarları üzerinde oldukça esnek bir ödeme planı yapılmaktadır.

Kaynak: http://www.onodemesizkredi.com/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir