Diyanet Hac ve Umre Hesap Numaraları

Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen kişilerin her yıl büyük bir ilgi ile takip etmekte olduğu süreçlerden biri de Hac ve umre kayıt zamanları olmakta ve bu zamanlar dahilinde başvuru yaparak onay alan kişiler de Diyanet Hac ve umre hesap numaralarını öğrenerek gerekli olan ödemeleri gerçekleştirmek istemektedir. Aksi takdirde hak kazanmakta oldukları bu dini vecibeyi gerçekleştirme olanakları kalmamakta ve en az bir yıl daha bekleyerek yeniden başvuru  yapmak gerekmektedir.

Bu konuda hizmet hizmet veren yetkili kurum olma özelliği taşımakta olan Diyanet İşleri Başkanlığı ise bahsi geçen ödemelerin rahat bir şekilde yapılabilmesi için pek çok farklı bankada hesap numarası açmıştır. Bu yüzden siz de yapmanız gereken Hac ve umre ödemeleriniz için yazımızın devamında mevcut olan bankalara ait hesaplardan birini tercih ederek söz konusu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankaların Hac ve Umre Parası Yatırılacak Hesap Numaraları

  • Ziraat Bankası
  • Vakıf Bank
  • Halk Bankası
  • Akbank
  • Türkiye Finans Katılım  Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Garanti Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Yapı Kredi Bankası olmaktadır.

Bu bankaların hepsi bahsi geçen ödemeyi yapmak isteyen kişilere hizmet sunumu gerçekleştirmektedir. Bu durum ülkemizde mevcut olan pek çok farklı banka aracılığı ile işlem yapma olanağı sunmak ile beraber Hac ve umre adaylarına para yatırma işlemi yapma konusunda oldukça büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Hac ve Umre Parası Hesap Numaralarına Nasıl Yatırılır?

Birçok farklı banka bahsi geçen bu hizmeti sunmak ile beraber ödeme yapma konusunda da son derece farklı seçenekler ve avantajlar sunmaktadır. Bunlar sayesinde son derece kolay ve bir o kadar da hızlı bir şekilde ödeme yapma olanağı yakalayabilirsiniz.

Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken iş paranızı yatırmak istediğiniz bankayı tespit etmek ve hesap numarası ile alakalı olarak gerekli bilgileri elde etmektir. Daha sonra da ödeme yönteminizi belirlemelisiniz. Bunlar arasında da EFT yapma, havale yöntemi ile ödeme, şubelerden ödeme, internet üzerinden ödeme ve mobil bankacılık ile ödemek gibi pek çok farklı seçenektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir