E Devlet Üzerinden İkametgah Belgesi Alma

Her geçen gün daha da gelişmekte olan teknolojik şartlar hemen hemen her konuda hayatımızı kolaylaştırmak ile beraber bunlardan biri de e devlet uygulaması olmakta ve adı geçen bu olanak dahilinde aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü resmi işlemi yapma imkanınız mevcut olmaktadır. Bu olanaklardan biri de e devlet üzerinden ikametgah belgesi alma işlemi olmakta ve pek çok farklı süreçte gerekmekte olan bu evrakı yalnızca internet üzerinden alarak son derece rahat bir şekilde elde etmek mümkün olmaktadır.

E Devlet Üzerinden İkametgah Belgesi Nasıl Alınır?

Yapılacak olan işlemlerin pek çoğunda yaşamakta olduğumuz yeri resmi bir şekilde beyan etmek amacı ile ikametgah belgesi talep edilmektedir. Bilhassa bankalar ile yapılacak olan kredi çekme ya da kredi kartı alma gibi durumlarda hemen hemen her banka adı geçmekte olan bu belgeyi istemektedir. Temin etmek için ise yaşamakta olduğumuz mahallenin muhtarına gitmemiz gerekmektedir. Hatta bazı muhtarların söz konusu hizmeti verir iken para bile talep ettikleri bilinen bir durum olmaktadır. Bu yüzden de normal ve biline yollar ile ikametgah belgesi almak bir hayli zor ve zaman alan bir işlem olmaktadır. Bu durumdan dolayı da yapacağınız en mantıklı iş yazımızın başında bahsi geçen e devlet uygulaması aracılığı ile bu belgeyi temin etmektir.

 e devlet üzerinden ikametgah belgesi nasıl alınır?
e devlet üzerinden ikametgah belgesi nasıl alınır?

Anlatılan yöntem ile e devlet belgesi almak için gerekli olan öncelikli şart bir e devlet şifresine sahip olmanızdır. Bunu ise herhangi bir PTT iş yerinde oldukça cüzi bir ücrete temin etme olanağınız mevcuttur.

Bundan sonra yapacağınız işlem ise kullanıcı adına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı şifre bölümüne de temin etmiş olduğunuz şifreyi yazmak sureti ile giriş yapmaktır. Daha sonra üst kısımda yer alan arama bölümüne talep ettiğiniz hizmeti yazıp çıkan sonuca tıklamak sureti ile son derece kolay ve bir o kadar rahat şekilde ikametgah belgenizi temin edebilir ve gerekli olan yerlere vererek gerçekleştirmek istediğiniz her türlü işletme hızlıca halletme olanağı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir