Finansbank İban Sorgulaması

Özellikle son yıllarda bankacılık işlemlerinde karşımıza çıkan terimlerden birisi de İban oldu. İban numarası International Bank Account Number, Avrupa Birliği düzenlemeleri kapsamında uygulanmaya başlanan hizmetler ve düzenlemelerden birisi oldu. Her banka müşterilerine özel İban numarası oluşturmaya ve bu numaraları da müşterileri ile paylaşmaya başladı.

İban Nedir, Kolaylıkları Nelerdir

Para transferlerinin daha güvenilir yapılması ve başka hesaba para gönderme gibi yanlış işlemlerin önüne geçmek için oluşturulmuştur. İban numarası ile yapılan gerek havale gerek ise EFT işlemlerinde karşı tarafın hesabına para güvenilir aktarılır iken aynı zaman da işlem açısından da hız kazandırılır. Ek herhangi bir işlem ya da başvuru yapmadan bankada bulunan mevcut hesap numaranız İban numaranıza dönüştürülmektedir. Eğer bankada hesabınız var ise  kesinlikle bu hesabınıza bağlı olarak İban numaranız da var.

Finansbank İban Numaramı Nasıl Öğrenirim

Finansbank İban numaranızı öğrenmek için banka şubesine gitmenize ve saatlerce sıra beklemenize gerek yok. Alt metinde sıralayacağımız işlem basamaklarından dilediğinizi uygulayarak anında İban numaranızı alabilirsiniz.

* Telefon Bankacılığı;  0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetleri, diğer adı ile telefon bankacılığını arayıp, hesap bilgilerinizi ilettikten sonra İban numaranızı öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı günün her saati aktif olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

*Finansbank Resmi Web Sitesi; Finansbank resmi İnternet kanalı üzerinden de hesap numaranızı yazarak İban bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

*Finansbank İnternet Bankacılığı; Müşteri numaranız ve şifreniz ile İnternet Bankacılığına giriş yapabilir ve  yine İban numaranızı öğrenebilirsiniz.

Sonrasında hesabınıza Havale ya da EFT yapmak isteyen kişilere İban numaranızı vererek daha güvenilir işlem yapabilirsiniz. Aynı şekilde sizde başka bir banka ya da hesap numarasına para transferi yapacağınız da kişinin İban numarasını alarak kullanabilir ve parayı doğru kişiye gönderdiğinizden emin olabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir