Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi

Kredi vermek, bankalar için kârlı olduğu kadar riskli de bir hizmettir. Dolayısıyla birçok banka kredi verirken sigorta yapılmasını zorunlu tutar ve kişinin gelir durumuna bağlı olarak belli teminatlar ister. Rekabet ortamında öne çıkmak isteyen bankalar da, bu teminat sürecinde farklı yollara giderek farklı tüketicileri cezbetmek isterler. Garanti Bankası, geçtiğimiz günlerde çok farklı bir kredi ile karşımıza çıktı.

Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi Nedir?

Garanti’nin bu kampanyası ile kredi kullanımı esnasında teminat olarak mevcut altınlarınızı gösteriyorsunuz. Bunun için öncelikle Garanti’nin “altın satışı” hizmeti veren şubelerinden birinde, mevcut altınlarınız değerlendirmeye alınıyor. Altın eksperleri tarafından altınlarınızın net değeri belirlendikten sonra, gram cinsinden hesap yapılarak sizin adınıza açılan “Altın Hesabı” içerisine yatırılıyor. Bundan sonra, hesabınızda bulunan altının değerine göre banka tarafından belirlenen oranlara göre kredi kullanmanız mümkün oluyor. Böylece hem kredinize teminat bulmuş oluyorsunuz, hem de altınlarınızı “yastık altı” yerine banka hesabında değerlendirebiliyorsunuz.

Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi Koşulları ve Başvuru
Garanti, yalnızca bu kredi kampanyası için kredi kullanımı esnasında sigorta yapılmasını zorunlu tutmuyor. Ayrıca altınlarınız teminat olarak yeterli ise, kredi başvurunuz kesin olarak onaylanıyor. Kredinin tahsisi için sigorta ve vergiler dahil toplamda 175-300 TL arası ücret alınıyor. Faiz oranları, kullanılan kredinin tutarı ve vadesine göre %1,24 ile %1,40 arasında değişiyor. Aylık maliyet ise %1,55 ile %1,74 arasında. Kampanya kapsamında 100.000 TL ve 36 aya kadar kredi kullanmanız mümkün. Altın yatırımınızı bozdurmadan nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tek kampanya olan Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi’ye, buradan başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir