ING Bank’tan Esnaf Ödemelerine Yaz Tatili Arası

Son dönemde “eski köye yeni adet” sloganını benimseyen ve bankacılık sektörüne yeni bir soluk getiren ING Bank, ticari kredilerinin arasına esnafa yönelik yeni bir kampanya eklediğini duyurdu. Yapılan açıklamada, bu yeni kredinin özellikle yaz aylarında nakit sıkıntısı çeken küçük esnafın hayatını kolaylaştırmayı hedeflediğinin altı çiziliyor.

ING Bank Esnaf Kredisi Özellikleri

ING Esnaf Kredisi ile, 499 TL’den 20.000 TL’ye kadar kredi kullanmanız mümkün. Kredinin vade oranı ise 3 ila 36 ay olarak belirlenmiş. Aylık faiz oranı %1,35 olan kredi için 500 TL dosya masrafı ve 50 TL yıllık sigorta bedeli alınıyor. Bu da, 20.000 TL maksimum kredi tutarını kullanmanız durumunda dahi, aylık taksit olarak 499 TL ödeyeceğiniz anlamına geliyor. ING Esnaf Kredisi için bu masraflara ek olarak BSMV alınmadığını da hatırlatalım.

Taksit Erteleme ve Başvuru
ING Esnaf Kredisi’nin en önemli avantajı ise, ödemesiz dönemle başlaması. Banka tarafından yayınlanan basın bülteninde “esnafın yaz dönemi boyunca kredi borcunu düşünmemesi için” böyle bir kampanya yapıldığı belirtiliyor. Üstelik bu ödemesiz dönem imkânı, kredi tutarından veya vade süresinden bağımsız tutulmuş. Yani Haziran ayında 3 ay vadeli bir kredi kullanıp, Eylül-Ekim-Kasım aylarında ödeme yapmanız dahi mümkün. ING Bank Esnaf Kredisi’ne internet üzerinden başvuru imkânı maalesef bulunmuyor. Başvurunuzu size en yakın ING Bank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca KOBİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik No’nuzu yazarak 2205’e SMS göndererek de bu kampanyaya başvurmanız mümkün. Ancak SMS onayının bir ön kabul olduğunu ve asıl işlemin yine şube çalışanları tarafından gerçekleştirileceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir