Kredi Kartımdaki Bonus ve World Puanların Süresi Geçti Mi?

En çok kullanılan kredi kartları arasında ilk sıralarda yer almakta olan Bonus Card ve World Card’ın en çok kullanılan özellikleri bu kartlarda alışveriş yaptıkça birikmekte olan para puanlardır. Ancak kazanılmış olan bu puanların belli bir kullanım süresi olduğundan dolayı pek çok kart sahibi Bonus ve World kartlarındaki puanların süresi geçti mi merak etmektedir.

Bu konu ile alakalı olarak cevap vermek için iki kartı da ayrı ayrı incelemek faydalı olacaktır.

World Kartımda Bulunan Puanların Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Adı geçen bu kartı vermekte olan banka kimi zaman belli başlı kampanyalar düzenlemekte ve kampanyalar kapsamında seçili yerlerden alışveriş yapıldığı zaman ekstra para puanlar kazanılmaktadır. Söz konusu olan bu kampanyalar dahilinde kazanılmış olan para puanların belli bir son kullanım tarihi bulunmak ile birlikte kampanya sürecine girmiş olan hemen hemen herkes bu konuda bilgilendirilmektedir. Anlatılmakta olan belli başlı kampanyalar ile kazanılmış olan para puanlar belirtilen son kullanma tarihine kadar kullanılmaz ise bu tarih geldiği zaman sıfırlanacaktır.

Ancak söz konusu olan bu kart herhangi bir kampanya süreci olmadığı zamanlarda da para puan biriktirmektedir. Bu para puanların ise kullanılması gereken belli bir son kullanma tarihi bulunamamak ile birlikte, kazandığımız ve kullanmadığımız bu puanların üzerinden bir yıl dahi geçse sonraki yıla devredecektir.

Bonus Kartımda Bulunan Puanların Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Ülkemizde en fazla kişi tarafından kullanılma konusunda ilk sıralarda olan bu kartın en büyük özelliği yüklü miktarlarda para puanlar kazandırmasıdır. Pek çok kişi bu kartı sırf para puan kazanmak için almakla birlikte kazandığı puanların belli bir son kullanma tarihi olup olmadığını merak etmektedirler. Bu konuda söylenmesi gereken eğer kartımız belli bir kampanya süreci dahilinde para puan kazandı ise bu kampanya detayında belirtilen tarihte puanlarımız iptal olacak ve sıfırlanacaktır. Bunun haricinde genel olarak biriken para puanların süresi geçme gibi bir durum söz konusu olmamakta bu yüzden de istediğimiz zaman kullanma olanağımız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir