Kurban Bayramı’ na Özel Krediler

Kurban Bayramı’ nın gelmesine çok az bir süre kaldı. İnsanlar alışveriş yapmaya, bayram için hazırlıklarını tamamlamaya ve ibadet edecekler de ibadet için gerek vecibeleri yerine getirmeye başladı. Bayramlarda cebinizin bol olması, maddi sıkıntı çekmemeniz, birçok aktiviteye kolayca katılabilmeniz ve bunun gibi para harcayacağınız çok fazla seçenek olduğu için bankalar da bayramlarda yoğun kampanyalar düzenlemeyi tercih ederler. Ramazan Bayramı’nda başlayan bu kampanyalar genellikle Kurban Bayramları’ na kadar uzamaktadır. Her sene, bankalar yeni bir bayram kampanyası uygularlar ve faiz oranlarını da normal zamanlara oranla biraz daha düşürmeyi tercih ederler.

Bu sene de Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte bankalar kampanyalar uygulamaya devam etti. Geleneksel bayram kredisi tadında olan ve Ramazan Bayramı’ nda piyasaya sürmüş olduğu kredi kampanyasını uygulamaya devam eden bankalar olduğu gibi, yeni kampanyalar ileri sürecek olan bankalar da bulunuyor. Kampanyalara şöyle bir değinmekte fayda var.

Birçok banka henüz Kurban kampanyalarını ilan etmediğinden ötürü, ya bir önceki bayramın kredi kampanyalarını uygulamaya devam etmekte ya da, düşük faizli ihtiyaç kredileriyle hizmet vermeye devam etmektedir. Şu anda faizler incelendiğinde ihtiyaç kredileri şu şekilde özetlenebilmektedir:

ING Bank: Piyasadaki en düşük kredi faiz oranlarına sahip olan banka şu anda da 0,99 TL’ lik bir orana sahiptir. Kurban kampanyasını açıklayıp açıklamayacağı belli olmamasına karşın son derece düşük bir orana sahip olduğu için kredi almak isteyen vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir.

Garanti Bankası: Bayram kredisini uygulayan bankalar arasında yer almaktadır. Kredi almak isteyen kişiler için belirlenmiş olan faiz oranları 1,19 tl civarındadır. Kredi almak isteyenler bu oranlardan kredi alabilmektedir. 36 ay vade imkanı sunmaktadır.

İŞ Bankası: İş Bankası’ da geleneksel bayram kredisi sunmaktadır. Kredi faiz oranı 1.27′ dir. Alt vade oranı 3 ay iken, üst vade oranı ise 36 ay olarak belirlenmiştir.

Odeabank: Odeabank da nakit ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Henüz Kurban Bayramı kampanyası uygulamamıştır. Faiz oranı da 1,29 civarında seyretmektedir.

Bankaların önümüzdeki günlerde Kurban Bayramı kampanyaları’ nı açıklayıp açıklamayacağı meçhul olmakla birlikte, açıklanacağı beklenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir