Öğle Arası Açık Olan Bankalar

Banka kanalı ile işlemlerinizi tamamlamanız için mesai saatlerine dikkat etmeniz ve bankaya bu saatler arasında gitmeniz gerekmektedir. Ülkemizde aktif olarak hizmet veren özel bankaların, kamu bankalarının ve katılım bankalarının birçoğunun mesai saati aşağı yukarı benzerlik göstermektedir. Örneğin Garanti Bankası mesailerine sabah 09:00 saatinde başlayıp 17:00 saatinde bitir iken, Akbank da mesai saati 09:00 ve 17:30 saatine kadar devam edebiliyor. 

Öğle Saatlerinde Hizmet Veren Bankalar

Birçok banka çalışanların verimlerinin artması, mola vermesi ve öğle yemeği ihtiyaçlarının karşılanması için belirli saat dilimleri arasında bankalarını hizmete kapatmakta diğer anlamı ile öğle tatili vermektedir. Genel de bankaların öğle molaları 1 saat ile 1 buçuk saat arasında sürmektedir. Bazı bankaların öğle molaları;

  • Akbank saat 12:30 ile 13:30
  • Ziraat Bankası saat 12:30 ile 13:30
  • Halk Bankası saat 12:30 ile 13:30
  • İş Bankası saat saat 12:30 ile 13:30
  • Vakıfbank saat 12:30 ile 13:30

İş Bankası özellikle büyük alışveriş merkezlerinde bulunan şubelerinde AVM’ler de mesai saatlerinde değişim yoluna giderek, yoğunluk ve AVM açılış saatlerine göre mesai saati belirlemiştir. Örnek vermemiz gerekir ise İş Bankası Sabiha Gökçen Havaalanın da mesai saat 08:00 da başlayıp 18:00 da bitmektedir. Aynı şekilde İş Bankası Kanyon AVM/İstanbul : 10:00 – 18:30 da mesai son bulurken bu şubeler de öğle tatili molasında banka kapatılmamaktadır. 

Öğle arasında hizmet veren bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Her şubesinde olmasa da Garanti Bankası da İş Bankasında olduğu gibi özellikle Havaalanın da hizmet veren şubelerini öğle tatilinde kapatmıyor.

Bankların öğle tatilinde kapalı olması durumunda işlemlerinizi telefon bankacılığı kanalı ya da İnternet Bankacılığı ile yapabilirsiniz. Kredi kartı gibi ödemelerinizi ise zaman önemli olmaksızın ATM ile yapabilirsiniz. Ayrıca gerek telefon bankacılığı gerek ise İnternet Bankacılığı ile yapacağınız işlemleriniz de mesai saatlerinin herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Günün her saati, dilediğinizde 7 /24 işlem yapabilme hakkına sahipsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir