Pos Cihazından Çekilen Para Ne Zaman Hesaba Geçer

Kredi kartı ve banka kartı kullanımı oldukça yaygınlaştı, kişiler artık neredeyse nakit para taşımaz bir hale geldi. Gerek kolaylık gerek ise güvenlik açısından kişiler nakit para kullanımı yerine kredi kartını, banka kartını tercih etmeye başladı. Durum böyle olunca kredi kartı kullanımı yaygınlaştıkça aynı oranda Pos cihazı kullanımı da arttı. Çevrenize baktığınız da kapıda ödeme yemek siparişlerinde dahi hatta ve hatta taksilerde de Pos cihazı kullanıldığını görebilirsiniz.  Her banka Pos cihazı hizmeti vermektedir. İş yeri sahipleri ise kendileri için en uygun olan bankayı belirledikten sonra anlaşarak o bankanın Pos cihazını kullanmaktadırlar.  Haber içeriğimiz de sizlere Pos kullanımında en çok merak edilen hesabınıza paranın ne zaman geçeceği hakkında bilgi vereceğiz.

Pos Cihazından Hesaba Paranın Banka Tarafından Aktarılması

Gün içerisinde birden fazla Pos cihazı ile satış işlemi gerçekleşmektedir. İş yeri mesai bitimini takiben kişiler gün sonu raporu vererek Pos cihazı kanalıyla yaptıkları işlemleri bankaya iletmektedir. Gün sonu raporu vermeden banka hangi oranlar da satış yaptığınız hakkında bilgi sahibi olamaz. Ayrıca gün sonu raporundan sonra yine Pos cihazını kullanırsanız ikinci bir rapor verme hakkınız da var. Gün sonu raporu ile Paranızın hesabınıza geçme süresi kullanım türüne bağlı olarak da değişmektedir. Blokeli ya da blokesiz çalışma esasından hangisini belirlediyseniz banka para aktarımında buna bağlı kalacaktır.

Blokesiz Çalışma Esasına Göre; Para gün sonunda hesabına geçer ya da banka ile belirlediğiniz haftalık periyotlar da ilgili hesabınıza aktarım yapılacaktır.  Dileyenler aylık ödeme seçeneğinden de yararlanabilir.

Blokeli Çalışma Esasına Göre; Bloke sürenizin dolduğu zaman dilimini takiben para ertesi gün hesabınıza aktarılacaktır. Blokeli ödemeler de komisyon uygulaması söz konusu olabiliyor ve bloke süresi dolduğunda paranız daha düşük komisyonlar ile hesabınıza aktarılacaktır.

Çalışma koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir ve buna ek olarak hesabınıza paranın hangi periyotlar da aktarılacağını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir