Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı

Şekerbank, kredili mevduat hesabı seçeneği ile planlamadığınız harcamalarınız için size kredi kartı kullanmadan banka hizmetlerinden yararlanma imkânı sunuyor. “Hiç hesapta yokken, nakit paranız var!” sloganı ile tanıtılan Kredili Mevduat Hesabı, yani KMH, bankada açacağınız bir vadesiz mevduat hesabına bir kredi limiti bağlanması ile oluşuyor.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Şekerbank KMH ile, kısa vadeli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Ayrıca hesabınızda o an para olmasa bile havale veya eft gibi işlemleri de yapabilirsiniz. KMH sayesinde banka hesabınızdaki para bittiğinde de banka kartınızla alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalarınız veya kira ödemeleriniz de, hesabınızda para olmaması durumunda KMH limitinizden karşılanır.

Şekerbank KMH için uygulanan faiz oranı maksimum %2,02 olarak belirlenmiş. Bu da vergiler eklendiğinde aylık maliyetin %2,42 düzeyinde olması anlamına geliyor.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Koşulları ve Başvuru
Şekerbank KMH ile faiz ücretleri yalnızca kredi limitinizi kullandığınız günler için hesaplanıyor. Banka, 3 ayda bir 24,15 TL hesap işletim ücreti alıyor. Posta ile gönderilen ekstreler için 6,30 TL alınırken e-posta ile ekstre gönderimleri ücretsiz. Ancak hesap limitinizi kullanmanız ve borcunuzu hesap kesim tarihinden itibaren 10 gün içerisinde ödememeniz durumunda 5,25 TL gecikme bildirim ücreti alınıyor. Ayrıca talep ederseniz bir ay süre için “ödeme öteleme” yapabilirsiniz. Şekerbank KMH hizmeti için internet üzerinden başvuru imkânı ise bulunmuyor. Mevcut Şekerbank hesabınıza KMH limiti tanımlanması veya bu limitin değiştirilmesi için size en yakın Şekerbank şubesine veya 444 78 78 numaralı çağrı merkezine danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir