Türkiye Finans Hac Umre Kredisi

Umre yapmak isteyenler belirli bir bütçeye sahip olması gerekmektedir. Yapılacak olan ziyarette uçak bileti, konaklama, gezi ve yeme içme gibi masrafların karşılanması için bir miktar nakit paranın olması şarttır. Hac ve Umre ziyaretlerini ertelemek istemeyenler Türkiye Finans Hac Umre kredisi ürününden yararlanabilirler. Bu kredi sayesinde ihtiyacınız olan nakit paraya sahip olabilirsiniz.

Türkiye Finans Hac Umre kredisi özellikleri
Türkiye Finans Umre kredisinden yararlanmak için öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan listede olan özel tur şirketlerinden biri ile anlaşma yapmış olmanız gerekmektedir. Bu listede olmadan ne yazık ki bankanın Umre kredisi ürününden yararlanamıyorsunuz. Anlaşma yapacağımız özel tur firmasının isminin listede olup olmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Eğer burada bir sorun yoksa bankanın kredi ürününe başvurabilirsiniz.

Umre kredisinden maksimum 36 ay vade ile yararlanabilirsiniz. Kullanacağınız kredinin vadesi eğer 12 ay olursa kredinin kar payı oranı %1,10 olarak belirlenecektir. Kullanmak istediğiniz kredinin vadesini 24 ay olarak seçerseniz bu özellikteki kredinin faiz oranı ise %1,15 olacaktır. Maksimum vade seçeneği olan 36 ay vade ile kullanmak istediğiniz kredilerde ise kar payı oranı yine %1,15 olarak belirlenmektedir. Kredi kullanmak için ödeyeceğiniz dosya masrafı ise her vade seçeneğinde 199TL olarak belirlenmektedir.

Türkiye Finans Hac Umre kredisi başvurusu ve istenilen evraklar
Yukarıda belirttiğimiz gibi firma eğer Diyanet İşleri Başkanlığı listesinde mevcutsa geriye nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikamet ettiğiniz yeri belirten bir fatura ile kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.Türkiye Finans Hac Umre kredisi başvurusu yapmak için bankanın herhangi bir şubesine uğramanız yeterli olacaktır. Bankanın kredi ürününe başvurmak için internet imkanı bulunmamaktadır. Bu yüzden kredi kullanmak için gerekli olan evraklar ile birlikte bankanın şubelerinden birine gitmeniz gerekmektedir.Kredi başvurusu yaptıktan sonra banka kısa bir süre içerisinde sizlere kredi başvuru sonucunuzu bildirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir