TC Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı

Ziraat bankası’nın diğer bankalara nazaran daha kolay ve daha güvenli bir internet bankacılığı sistemi mevcut. Kullanımı kolay olan bu bankacılık yöntemi ile tek tıkla uzaktaki insanlara kolaylıkla havale ve eft geçişi yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı’nın en önemli ve rahat özelliklerinden birisi de insanlara kolaylık sağlamasıdır. Örneğin para aktarımı, havale, eft, hesap ve bakiye kontrolü gibi konularda bize en yakın bankamatiği araştırarak oraya gitmemiz gerekecek. İnternet bankacılığı’nda ise müşteri numaramızı ve belirlediğimiz şifremizi girerek oturduğumuz yerden bu işlemlerin hepsini 2 dakika içerisinde gerçekleştirebiliriz.

İnternet bankacılığı kullanmak o kadar zor bir durum değil. Bilgisayarımızdan veya indirdiğimiz mobil uygulamadan sisteme giriş yapacağız ve sistem bizden müşteri numarası isteyecek. Gireceğimiz müşteri numarası, hesap numarası’nın ortadaki 8 hanesidir. Müşteri numaramızı girdikten sonra sisteme giriş yapmak için bir şifre belirlememiz gerekiyor ve bu şifre 5 haneli sayılardan oluşmak zorunda. Bankamatik şifremizi kabul etmiyor ve ardı ardına ‘’00000’’ gibi şifreleri de yok sayıyor Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi’nın mobil uygulaması da günümüzde mevcut.

Ziraat İnternet Şubeye Kolay Giriş

Ziraat internet şubesi
Ziraat internet şubesi

Google Play uygulaması ile internet şubesi uygulamasını ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamadan giriş sağlarken aynı şekilde müşteri numaramız ve belirlediğimiz şifre gerekecek. Müşteri numaramızı ve şifremizi girdikten sonra bile sisteme giriş yapmamız yeterli olmayacaktır. Müşteri numarası ve şifremiz neden yeterli değil? Müşteri numaramız ve şifremiz yanlış bir hamle ile bir başkasının eline geçebilir ve hesabınıza giriş sağlayabilirler. Ziraat Bankası bu ihtimalleri de düşünerek cep telefon sms onayına gerek duyuyor. Sistemde kayıtlı telefonunuz yanınızda bulunmalı ve sisteme giriş yaptığınızda bir sms almalısınız. Gelen sms onayını sisteme giriş yaparken kullanmalısınız ve sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşımıza basit bir menü geliyor. Hesaptan hesaba havale, eft, ödemeler gibi menüler yer alırken, altta bulunan plus(+) işareti de bunun gibi uygulamaları ana sayfamızda çoğaltmamıza yarayacak. İhtiyacı öncelikli uygulamaları oraya eklersek, mobil uygulama kullanımı hayli kolay hale gelecektir.

Ziraat.com.tr İnternet Bankacılığı

Ziraat  Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı’nı kullanırken dikkat etmemiz gereken güvenlik açıkları bir hayli fazla. Günümüzde tek bir tuş ile banka hesaplarını soyan programlar ve bu programların kodlayıcıları var. Ziraat İnternet Bankacılığı’na giriş yaptığımız cihazlara çok dikkat etmeli ve işlem sonunda mutlaka güvenli çıkış sağlamalıyız. Sisteme giriş yaparken yazdığımız müşteri numaramız ve şifremiz bilgisayarımızın veya telefonumuzun veri tabanına yerleşiyor. Telefonunuzdaki bilgileri herhangi bir yer ile paylaşacak virüsler olabilir. Virüsler ve tehlikeli yazılımlara karşın, giriş yaptığımız cihazı virüs taramasından geçirerek tehlikeyi en aza indirgediğimizden emin olmalıyız.

İnternet Bankacılığı’nda yaptığımız her işlem an be an karşı tarafın eline geçebiliyor. Karşı tarafın eline geçen bu bilgiler sayesinde, kötü niyetli şahıslar sizin yaptığınız işlemleri birebir yapma yetkisine sahip oluyor. Para aktarımı, yüklü alışverişler yönünden bunları kötüye kullanabilirler. Bunlara dikkat edildiği müddetçe Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı, amacına uygun ve en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir